Jak należy prać pościel?

W jaki sposób poprawnie prać pościel?

Pranie pościeli jest uważane za niezwykle prostą czynność. Ale może okazać się to mylne wrażenie. Szczególnie przy tak dużym nagromadzeniu różnych kolorów, tkanin i środków, które są przeznaczone do prania. Wtedy łatwo może dojść do pomyłki.

Tak więc jak dokładnie należy prać pościel?

  • Czytaj uważnie metki, które są dołączone do pościeli. Postępuj zgodnie z umieszczoną tam instrukcją. Nie jest to skomplikowane, ani tym bardziej czasochłonne, a z pewnością umożliwi uchronienie się przed negatywnymi skutkami nieuwagi.
  • Pamiętaj o segregowaniu prania zgodnie z daną kolorystyką. Tkaniny białe nie powinny być mieszane  z tkaninami kolorowymi, ani tym bardziej: kolory jasne z ciemnymi.
  • Przed praniem sprawdź, czy zamknęłaś wszystkie zamki, a także zapięłaś guziki, ponieważ takie działanie uniemożliwi przedostanie się do wnętrza innych rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć.
  • Twoja pościel jest haftowana? Powinnaś prać ją na lewej stronie, spowoduje to zachowanie intensywności elementów wizualnych, które się tam znajdują.
  • Jaki proszek wybrać? Do kolorowej pościeli używaj proszków do kolorów. Do pościeli białej używaj proszków do białych tkanin. Choć zazwyczaj proponowane są żele, ponieważ znacznie lepiej chronią barwniki tekstylne.
  • Jaka temperatura do prania pościeli? Nie wolno prać pościeli w wyższej temperaturze, niż ta, która znajduje się na metce. Pościel, która nie wymaga prasowania powinna być prana na delikatnym programie, w krótkim czasie, a także na niskich obrotach.
  • Pamiętaj, by nie zostawiać pościeli w pralce na długie godziny! Może to spowodować w późniejszym czasie trudności z jej rozprasowaniem, a także odbarwienia oraz butwienie.
  • Jak suszyć? Pościel należy tak rozłożyć, by dostęp powietrza był jak najbardziej równomierny. Pościel, która posiada ciemniejsze kolory nie może być wystawiana bezpośrednio na działanie słońca (szczególnie podczas lata, gdy promienie słoneczne są szczególnie intensywne).

Przestrzeganie tych reguł doprowadzi do tego, że pościel będzie użytkowana przez długi czas, w doskonałym stanie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s